חברת בנייה
 
 

מבנים מסוכנים

 
 

מבנים מסוכנים מהם?
מבנים מסוכנים הם מבנים שבשל מצבם הרעוע עלולים לסכן את המתגוררים בהם ואת הציבור. מבנים מסוכנים בדרך כלל הם מבנים שחלקים מהם עומדים להתמוטט או שהתמוטטו כבר או מבנים עם תקרה לא יציבה, קירות סדוקים, עמודים לא חזקים דיו וכן הלאה.
במקרה של מבנים מסוכנים יכולה העירייה לחייב בעל בניין או מבנה מסוכן לפנות את המבנה עד לתיקון המבנה והפיכתו למבנה בטוח למגורים, ובמקרים מסוימים אף להרוס את המבנים אם הם מהווים סכנה לציבור.


חוק מבנים מסוכנים
בישראל קיים חוק למבנים מסוכנים משנת 1972. החוק נועד להגן על דיירים המתגוררים במבנים מסוכנים ועל כלל הציבור. לשון החוק היא כדלקמן:
 

  • בעל בניין או מבנה מחויב להחזיק את בניינו במצב בטוח במבטיח את שלום הדיירים הגרים בבניין או עושים בו שימוש ואת שלום הציבור.
  • אם יש חשש כי הבניין מהווה סכנה לדייריו או לציבור, על בעל הבניין לדווח לעירייה
  • העירייה אחראית אף היא לבצע בדיקות הנדסיות מעת לעת למבנים מסוכנים. בנוסף, העירייה חייבת לבצע בדיקה מיידית לאחר קבלת הודעה על מבנה מסוכן.

   
חיזוק מבנים

חיזוק מבנים הוא אחד התחומים בהם אנו מתמחים בחברת א. עמי בנייה ויזמות. צרו עמנו קשר ונשמח לייעץ לכם על ידי המהנדסים ואנשי המקצוע הטובים בתחום.


אם אתם בעלי בניין או מבנה וזקוק לעבודות תיקונים, הגעתם למקום הנכון.
בחברת א. עמי בנייה ויזמות בע"מ צברנו ניסיון וידע רב בשיקום מבנים מסוכנים. נשמח לייעץ לכם ולספק לכם פתרונות טכניים ומורכבים תוך שימוש בשיטות המתקדמות ביותר. איכות העבודה בחברת א. עמי היא גבוהה ביותר ונעשית על ידי אנשי מקצוע מעולים ומנוסים בעלי ידע רב, כולל מהנדסים ויועצים חיצוניים. החומרים בהם אנו משתמשים הם האיכותיים ביותר ובעלי תו תקן בלבד ורמת המחירים היא אטרקטיבית ביותר ובמסגרת תקציב הלקוח. בנוסף לכל אלו אנו מבצעים עבודות חיזוק עמודי בניין, עבודות שיפוצים כלליות, תמ"א 38 ועוד.

 

מבנים מסוכנים