חברת בנייה
 
 

תמא 38

 
 
א. עמי מחזקת יסודות בניינים ונותנת תמא 38 בחינם!
סקרים ותחזיות של מוסדות מחקר בישראל ובעולם צופים רעידת אדמה מעל 7 בסולם ריכטר בישראל .מכיוון שלא ניתן לחזות את המועד המדויק של התרחשותה יש להיערך לקראתה. בשנת 2005 גיבשה הממשלה את תמא 38 - תוכנית מתאר ארצית מספר 38 בו נאמר כי כל הבניינים אשר נבנו לפני שנת 1980 אינם עומדים בתקן כנגד רעידות אדמה ועל כן צריך לחזקם לפי התקנים של היום. תמא 38 קובעת הנחיות תכנוניות לחיזוק מבנים קיימים במטרה לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה ובכך למנוע אסון ובמקביל מגדירה תמריצים כלכליים כגון הוספת יחידות דיור והרחבת יחידות דיור קיימות.
     
תמא 38 חינם !!!
אנו נשפץ עבורכם את הבניין, נוסיף מעלית ונחזק אותו כנגד רעידות אדמה.
כמו כן נבדוק אפשרות להרחבת דירות, הוספת מקומות חניה ושדרוגים נוספים על חשבוננו.
כל זה יביא לשיפור איכות החיים בבניין ועליית ערך הדירות ב 20%-30%

תמא 38 – הסבר

תמא 38 (תכנית מתאר ארצית) היא תכנית כחלק מפתרון לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה. תמא 38 היא רובד אחד ממכלול רחב של הסדרים הדרושים כחלק מההיערכות בפני רעש אדמה בכלל ולחיזוק מבנים בפרט. תמא 38 עוסקת בתכנון של חיזוק מבנים קיימים בלבד. תמא 38 היא תמריץ לדיירים לחזק את המבנה. בתמורה לחיזוק המבנה תמא 38 נותנת את האפשרות להוסיף קומה בבניין או להרחיב את הדירות במקרים מסוימים. מאחר ועלויות חיזוק מבנה יקרות מאוד תמא 38 באה לעזור להקלה בעלויות, או על ידי בניית קומה או הרחבת הדירות של דיירי הבניין, או על ידי קבלן חיצוני שקיבל את הסכמת הדיירים לחזק את הבניין ובתמורה יוכל לבנות קומה נוספת בבניין שתהיה בבעלותו.

 תמא 38 –  תיקון חוק המקרקעין

תמא 38 קובעת שחיזוק מבנה אינו מחויב בחלטה של כל דיירי הבתים באותו המבנה אלא בהחלטה של שני שלישים מבעלי הדירות בבניין המשותף. תמא 38 בנוסף נותנת אפשרות להחליט על מכירת הדירות החדשות שיתווספו ולחלק את התמורה בין בעלי הזכויות לפי חלקם היחסי בהשקעה בתכנית תמא 38.

תמא 38 – תמריצים

מטרת התמא 38 היא  לאפשר חיזוק מבנים שלא נבנו על פי התקן ולאפשר עמידותם של מבנים אלה בפני רעש אדמה. לכן התמא מציעה תמריצים כדי לעורר את הציבור לפעול למטרת חיזוק המבנה. היוזמה לחיזוק מבנה וההתארגנות הדרושה לכך מצויה בידי בעלי המבנה. תמא 38 מציעה תמריצים לעידוד ביצוע החיזוק אולם אין היא יכולה לכפות אותו. קביעת הצורך בחיזוק נבחנת על ידי מהנדס שהוסמך לכך. התמא קובעת הוראות למתן היתרי בניה לצורך חיזוק בלבד. תמא 38 מפרטת מגוון של תוספות בניה  ומאפשרת מימוש של התוספות המוצעות בה באמצעות הליך קל ומהיר ללא צורך בהכנת תכנית פרטנית קודם מתן ההיתר.  

א. עמי מציגה פתרונות שונים למימוש פרויקטים במסגרת תמא 38

1.  תמא 38 יזם- שיפוץ ובניה חינם (בקומבינציה )
התקשרות בעסקת קומבינציה בה דיירי הבניין נותנים את זכויות הבנייה הקיימות והעתידיות בבניין  ואנו נותנים שירות בנייה הכולל :
        חיזוק הבניין לעמידות נגד רעידות אדמה
        שיפוץ הבניין ברמה גבוהה ומקיפה
        בניית מעלית הידראולית
        שדרוג חדר המדרגות
        התקנת מערכת טלוויזיה במעגל סגור
        עבודות פיתוח בחצר
        מערכת גינון כללית
        ביטול מערכת דודי השמש והתקנת מערכת סולרית מודרנית
        התקנת תריסים חשמליים
        התקנת תשתיות פנימיות
 
במסגרת הפעילות שלנו למימוש של תמא 38 אנו מקבלים על עצמנו את כל הטיפול בנושאים הבירוקרטים,
תכנון אדריכל והנדסי. הכנה והגשת בקשות לאישורי בניה, ניהול הפרויקט והבניה,וטיפול בנושאי מיסוי ובנושאים משפטיים.
 
 
2. תמא 38 קבלן- נבצע את העבודה לפי התוכניות של הלקוח ובתשלום עבור העבודות.
 
מלבד העובדה שאיכות החיים ובטיחותם של דיירי הבניין ישודרגו באופן משמעותי, כך גם יעלה שווי הנכס וישביח באופן משמעותי את ערך המבנה.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר